Bij Odoo enkel interne promoties: de managers zijn allemaal goeie medewerkers die doorgroeiden. Dat vertelt Fabien Pinckaers, CEO van Odoo, het bedrijf dat al enkele jaren een enorme omzetgroei laat optekenen. Voor de instap van Summit Partners won Odoo de Belgische M&A Award 2020 in de categorie Best Venture Capital Deal – Technology.
Van een Waalse boerderij naar de top op het gebied van logistieke software: Odoo doet het zomaar even. De afgelopen tien jaar groeide het bedrijf elk jaar met 50%. Het was toe aan een volgende stap in het groeiproces (nieuwe campus, meer personeel) en de investeerders stonden in de rij. Uiteindelijk werd er een overeenkomst gesloten met het Amerikaanse Summit Partners, bekend van Uber en Flow Traders. Bij die ronde werd op korte termijn 81 miljoen euro opgehaald.
Bekijk hier het interview, waarin Peter De Keyzer bij Fabien Pinckaers peilt naar het succes van Odoo:
Benieuwd naar de andere winnaars? Bekijk dan zeker de M&A Sofa Sessions met de gesprekken tussen Peter De Keyzer en Stefaan Gielens, Jan Spaas en Jesse Sels.
Meer informatie over de M&A Awards vindt u hier.
Duurzaamheid claimen is eenvoudig, maar er ook geloofwaardig gezag in verwerven, is een ander verhaal. In een tijd waarin greenwashing argwaan wekt en greenhushing vooruitgang onzichtbaar maakt, zoeken bedrijven naar manieren om duurzaam leiderschap tastbaar te maken. Voor Lies Eeckman, Managing Director van Polestar België, kan dat maar op één manier: “Wij kiezen bewust voor een aanpak zonder compromissen. Duurzaamheid moet door elke keuze, elke investering en elke schakel heen voelbaar zijn.”
Trouw aan ons dagthema op CHRO Day 2025 – Listen, Look, Lead –, zoomen we in op leiderschap, want organisaties staan vandaag oog in oog met (digitale) transformatie, organisatorische of geopolitieke veranderingen. “Uit de HR Change Readiness Survey van CEB blijkt dat 73% van de organisaties nog meer verandering verwacht”, zegt Karlien Vanderheyden, Associate Professor of Organisational Behaviour aan de Vlerick Business School.