‘Het komt uiteindelijk allemaal neer op strategische opties en visie’

Interviews

Stefaan Gielens, CEO van Aedifica, gelooft in een goed team, hard werk en veel zweet. Dat vertelde hij aan econoom Peter De Keyzer tijdens een van onze M&A Sofa Sessions. De aanleiding was de Belgische M&A Award 2020 in de categorie Best Large-Cap Corporate Deal, voor de overname van het Finse Hoivatilat.

Er zit een wonderlijk element in het verkiezen van de Best Large-Cap Corporate deal op nationaal niveau, namelijk dat bedrijven die op dit niveau mee kunnen spelen het thuisland doorgaans aan het ontgroeien zijn. Duurzame en intelligente expansie in Europa was dan ook een belangrijk thema voor de jury van de M&A Awards. In het geval van de winnaar duidelijk te zien: met het verkiezen van de overname door zorgvastgoedinvesteerder Aedifica van het Finse Hoivatilat registreerde de jury een belangrijke benchmark voor het Belgische zakenleven. Aedifica is namelijk de eerste GVV (gereglementeerde vastgoedvennootschap) die middels een public tender offer z’n vleugels uitspreidt naar de Nordics Finland en Zweden.

Het was een deal met een zeer duidelijke strategische component. Immers, de markt voor verzorgingstehuizen zit, als we de demografische grafieken mogen geloven, de komende jaren wel goed in Europa. Het build-and-holdmodel van de Finse partij wordt gezien als een stabiele rots om de komende jaren verder op door te groeien. Dit bleek wel uit het verdere groeipad van Aedifica: sindsdien volgden nog enkele acquisities.

Bekijk hier het interview, waarin Stefaan Gielens meer vertelt over het tot stand komen van de deal en over de strategische overwegingen:

Benieuwd naar de andere winnaars? Bekijk dan zeker de M&A Sofa Sessions met de gesprekken tussen Peter De Keyzer en Jan Spaas, Jesse Sels en Fabien Pinckaers.

Meer informatie over de M&A Awards vindt u hier.

Recente artikelen

Interviews

Marijke Verhavert werkt bij TomorrowLab elke dag met de toekomst. Niet een vage, abstracte toekomst, maar concrete toekomstbeelden die bedrijven en sectoren helpen om vandaag betere beslissingen te nemen. We spraken met haar over ecosystemen, de grenzen van efficiëntie en waarom AI sneller verandert hoe we vooruitkijken dan we beseffen.

Daan Sorgeloos
Interviews

Leiders pakken vaak elke verandering op dezelfde manier aan – of het nu gaat om het optimaliseren van een proces, het transformeren van een cultuur, of het navigeren door een maatschappelijke transitie. "Elk gezond systeem heeft drie soorten veranderingen parallel nodig: optimalisatie, transformatie en transitie", aldus Daan Sorgeloos, expert in verandermanagement.

Agenda

Spelen er in uw organisatie twee schijnbaar tegenovergestelde waarden, behoeften of perspectieven? En vervalt u of uw team daarbij nogal snel in of/of-denken? Dan is deze workshop voor u. We onderzoeken hoe u zelf de spanning kunt aangaan en hoe u dit kunt faciliteren bij anderen.

Partners

“Prima mogelijkheid om te netwerken met topmensen uit de bedrijfswereld, met kans op open discussie rond relevante thema’s.”
– Peter Michiels, CHRO Elia